Boys Varsity Basketball · Davis County Bantam Basketball Schedule – FALL 2018


LHS – Layton High School – 440 Wasatch Drive, Layton
VHS – Viewmont High School – 120 W 1000 N, Bountiful
DHS – Davis High School – 325 S Main Street, Kaysville

 

Click Here for:  4th grade Bantam Schedule FALL 2018

TEAM #1 – DAVIS GOLD – Swapp/ Arrington
TEAM #2 – SYRACUSE GREEN – Vanderstappen
TEAM #3 – WOODS CROSS BLUE – Cottie                      
TEAM #4 – NORTHRIDGE SILVER – Miller/ Looke
TEAM #5 – BOUNTIFUL RED – Pilkington                                       
TEAM #6 – VIEWMONT GOLD – Emery
TEAM #7 – SYRACUSE GREEN – Hunter                                         
TEAM #8 – DAVIS BROWN – Frey
TEAM #9 – FARMINGTON WHITE – Jacobs                                    
TEAM #10 – LAYTON BLUE – Schoenfeld
TEAM #11 – FARMINGTON BLACK – Ludwig

 

Click Here for:  5th Grade Bantam Schedule FALL 2018

A DIVISION:                                                                                     B DIVISION:
TEAM #1 – DAVIS GOLD – Denney                                         TEAM #9 – DAVIS BROWN – Walker
TEAM #2 – FARMINGTON BLACK – Anderson                   TEAM #10 – WOODS CROSS BLUE- Jerman
TEAM #3 – LAYTON WHITE – Randall                                   TEAM #11 – FARMINGTON TEAL – Ludwig
TEAM #4 – SYRACUSE GREEN – Ross                              TEAM #12 – FARMINGTON WHITE – Hamblin
TEAM #5 – BOUNTIFUL RED – Chism                                    TEAM #13 – BOUNTIFUL WHITE – Osmund
TEAM #6 – NORTHRIDGE SILVER – Leon                           TEAM #14 – SYRACUSE BLUE – Trejo
TEAM #7 – VIEWMONT GOLD – Emery                                TEAM #15 – LAYTON NAVY – Sparrow
TEAM #8 – LAYTON BLUE – Tidwell                                       

 

Click Here for:  6th Grade Bantam Schedule FALL 2018

A DIVISION:                                                                          B DIVISION:
TEAM #1 – DAVIS GOLD – Atwater/ Couser                   TEAM #8 – DAVIS BROWN – Drake
TEAM #2 – VIEWMONT GOLD – Emery                           TEAM #9 – LAYTON BLUE – Kingston
TEAM #3 – LAYTON WHITE – Zieglowsky                        TEAM #10 – VIEWMONT RED – Emery
TEAM #4 – FARMINGTON BLACK – Morgan                   TEAM #11 – FARMINGTON TEAL – Cook
TEAM #5 – BOUNTIFUL RED – Liljenquist                        TEAM #12 – BOUNTIFUL WHITE – Barlow
TEAM #6 – WOODS CROSS RED – Saxton                       TEAM #13 – SYRACUSE BLUE – Nye/ Green
TEAM #7 – FARMINGTON WHITE – Atwater                  TEAM #14 – DAVIS WHITE – Jeppesen
                                                                                                TEAM #15 – WOODS CROSS BLUE – Borchet

 

Click Here for:  7th Grade Bantam Schedule FALL 2018   

A DIVISION:                                                                            B DIVISION:
TEAM #1 – DAVIS GOLD – Fisher/ Frasure                            TEAM #8 – DAVIS BROWN – Butcher
TEAM #2 – LAYTON WHITE – Martin                                     TEAM #9 – LAYTON BLUE – Garton
TEAM #3 – SYRACUSE BLUE – Hunter                                    TEAM #10 – NORTHRIDGE SILVER – Rigby
TEAM #4 – BOUNTIFUL RED – Dehner                                   TEAM #11 – FARMINGTON TEAL – Boulter
TEAM #5 – NORTHRIDGE CARDINAL – Birt                            TEAM #12 – VIEWMONT RED – Emery
TEAM #6 – FARMINGTON BLACK – Frey                                 TEAM #13 – DAVIS WHITE – Denney
TEAM #7 – VIEWMONT GOLD – Emery                             TEAM #14 – WOODS CROSS BLUE – Michaelis
                                                                                                TEAM #15 – FARMINGTON WHITE – Frey